Doğru Fondöten uygulaması nasıl yapılır?

Doğru Fondöten uygulaması nasıl yapılır?
26 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 73 kez okundu.

Makyajda en önemli olan makyaj malzemeleri ve kozmetik ürünlerinin uygulamasında kullanacağımız fırça ve süngerlerin temiz olmasıdır. Temiz olmayan fırça ve süngerler cildimizde sivilce ve akne gibi pek çok problemi ortaya çıkarmaktadır.

Mesela fırçanızı önce allık sürmek için kullandınız ve temizlemeden kullanmaya devam ettiniz bu fırçayı kullanırsak fırça yüzümüzde lekeli, dalgalı bir görünüm oluşturur.

Yüze fondöten uygulanırken yüzdeki kılların çıkış yönüne doğru uygulanmalı. Çıkan kılların tersi yönüne yapacağınız fondoten uygulamasında çok ince kıllar bile kalkarak yüzünüzde dalgalı bir görünüm oluşturur. En doğrusu iki kaş arasında yukarı, alında ve yanaklarda aşağı, çenede de iki yana doğru aşağı uygulama yapmaktır. Yuvarlak hareketleri hiç uygulamayın.

Eğer silikonlu bir fondöten ya da BB krem kullanıyorsanız bunun cildinize oturması için biraz zaman geçmesi gerekecektir. Çünkü silikon cilde göre yapılanan bir maddedir. Bu tür kozmetikleri kullanırken en iyi sonucu almak için erken uygulama yapmalı ve makyaj için 10 dakika kadar beklenmelidir.

Cilde Pudra uygulamasında da sünger yerine iri ve yuvarlak bir fırça kullanmak çok daha doğal bir görünüm oluşturur. Pudra da tıpkı fondöten gibi yüz kıllarının yönüne göre uygulanmalıdır.

Göz kapakları ve göz altları için aynı renkteki bir kapatıcı kullanılın. Fondöten ve pudrayı bu alanlara uygulamamak en iyisidir, çünkü erken kırışıklara neden olabilir.

Fondöten ve pudra gün boyu ciltte durdukları için kaliteli olmalarına dikkat edilmesi gerekir. İçinde talk gibi dolgu malzemeleri bulunan ürünler ve kalitesinden emin olmadığınız ürünlerden kaçınarak cilt sağlığınızı koruyabilirsiniz. Kalitesiz dolgu malzemeleri ciltteki gözeneklerin zaman içinde daha da genişlemesine ve siyah noktalar oluşmasına yol açar.

Hassas bir cildiniz varsa o zaman mineral fondötenler ve pudralar sizin için daha uygundur. Ayrıca sadece özel günlerde fondöten kullanıyorsanız o zamanda da mineral ürünler daha ekonomik olacaktır çünkü bunların son kullanma tarihleri çok uzundur.

Eğer fondöten ve pudra fazla geldiyse kağıt havlu ya da peçete gibi bir şeyle fazlasını almaya çalışmayın. Bu sert maddeler cildinizi irrite edecektir. Onun yerine yumuşak bir bez havluyu ya da pamuğu yüzünüzde gezdirmeden, sadece dokundurarak fazla pudradan kurtulabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git