Dudak Dolgunlaştırma Nasıl Yapılır

Dudak Dolgunlaştırma Nasıl Yapılır
3 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.345 kez okundu.

Dolgun Dudaklar

Bir çok kadın dudaklarının dolgun olmamasından şikayetçi olup dolgunlaştırma yöntemleri aramaktadır. Dudak dolgunlaştırma hakkında kısa bir bilgi vermek gerekirse..

DUDAK DOLGUNLAŞTIRMA

Dudaklar tarih boyunca güzelliğin ve estetiğin simgesi olmuştur. Dudak estetiği sadece dudağı dolgunlaştrmak demek değildir. Dudağın kontörü, üst dudak, alt dudak arasındaki farklılık, ağız köşeleri, kenar kıvrımları, burun dudak arası mesafesi dudak estetiğinde önemlidir.

Dudak Dolgunlaştırma İçin Hangi Yöntemler Kullanılabilir?

Enjeksiyon Yöntemi İle Dudak Estetiği
İşlemden önce yüzeysel olarak veya enjeksiyon ile lokal bir anestezi uygulanır. Daha dolgun ve hacimli, daha belirgin dudak çizgileri ve daha çekici bir dudak şekline sahip olmak istiyorsanız, enjeksiyon yöntemini tavsiye edebiliriz. Bu yöntem en çabuk uygulanan estetik türüdür.yağ dokusu yada silikon gibi bir takım maddeler kullanılarak yapılabilir.

Ameliyat sonrasında neler beklenebilir?

Dudak ameliyatları sonrası ilk günler buz uygulaması yapılarak hissedilen ağrı dindirilebilir, çeşitli kremlerle dudakların nemlendirilmesi ve dudak hareketlerinin kısıtlanması da faydalı olucaktır. Oluşabilicek şişliklerin azalmasıyla kişinin yeniden sosyal ortamlara dönüşü mümkün olur. Bunun için gereken süre ortalama 1-2 hafta kadardır. Kanama, enfeksiyon, uçuk (Herpes) veya asimetri oluşabilecek komplikasyonlar arasında sayılabilir.

Dudak Estetiği İşleminin Yan Etkileri?
Dudak estetiği enjeksiyonuna bağlı küçük yaralar oluşabilir. Bu küçük yaralar çok kısa sürede iyileşir. Dudak dolgusu işleminden sonra uçuk oluşma ihtimali de mevcuttur. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde en kısa sürede doktorunuza başvurmanız tavsiye edilir. Büyük olasılıkla size uygun bir anti-viral tablet başlayacaktır. Verilen ilaçları kullanmanız hainde sorun yavaş yavaş ortadan kalkacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git