Kuru cilt bakımı nasıl yapılır

Kuru cilt bakımı nasıl yapılır
7 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 47 kez okundu.

Kuru cilt bakımı nasıl yapılır?

Cilt tipleri görünümünüzü farklı şekillerde etkileyebileceği gibi aynı zamanda cildiniz üzerinde dolaylı olarak birçok olaya da sebep olabilmektedir. Yağlı ciltler sivilce ve siyah nokta oluşumu için oldukça elverişli bir ortam oluşturmasının yanı sıra kuru ciltler de çabuk yaşlanması ve kırışıklıklara neden olması sebebiyle olumsuz özelliklere sahiptir. Bu yüzden sağlıklı bir yüz için cilt bakımınıza özen göstermelisiniz. Uyguladığınız bazı püf noktalar ile cildinizi güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Peki, kuru cilt bakımı nasıl yapılır?

Kuru ciltliler için bakım tavsiyeleri:

  • Kuru cilde sahip kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli nokta nemlendirici kullanımıdır. Özellikle cildinizdeki pullanmalar için ideal olacaktır. Makyajınızdan önce mutlaka yüzünüzü nemlendirmeniz gerekmektedir.
  • Yüzünüze kurutucu ürünler kullanmamalısınız. Özellikle peeling ürünlerini çok sık yüzünüze kullanmanız yüzünüzün yıpranmasına neden olacaktır. Bunun dışında kuru ciltlilerin de haftada 2-3 kez peeling yapması tavsiye edilmektedir.
  • Salatalık, kahve, yumurta, muz, avokado gibi ürünlerle yapılan kuru ciltliler için maskeler ile yüzünüzü canlandırabilir ve parlak bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Kuru ciltlilerin dikkat etmesi gerekenler:

Eğer cilt tipiniz kuru ise günlük cilt bakımınızda dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Yüzünüzü çok sıcak suyla yıkamak cildinizdeki nem oranını azaltacağından cildinizi yıpratacaktır. Bunun yanında nemlendirici sürerken cildinizin ıslaklığını temizlemeden sürerseniz nemi cildinize hapsedecek ve daha nemli bir cilde sahip olabileceksiniz. Banyo yaptıktan sonra yüzünüze havlu kullanmamak da yine dikkat edebileceğiniz noktalar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda kullandığınız cilt bakım ürünlerinin kaliteli ürünler olmasına dikkat etmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git