Topuk Taşı Kullanımı ve Topuk Taşının Faydaları

Topuk Taşı Kullanımı ve Topuk Taşının Faydaları
3 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.130 kez okundu.

Ponza Topuk Taşı

TOPUK TAŞI

Cilt güzelliği sağlamak amacı ile kullanılan aparatlardan biri olan topuk taşı, “ponza” adı verilen taştan elde edilen %100 doğallıkta bir taştır. Bazı yörelerde süngertaşı, nasır taşı, hasır taşı olarak da bilinir.

ÖZELLİKLERİ

Volkanik faaliyetler sonucu oluşan ponza taşı, gözenekli bir yapıya sahip olup suyu emmez ve hijyeniktir. İlaveten yüksek ısıda oluştuğu için sağlığı riske atan hiçbir element veya moleküler yapı barındırmamaktadır. Çürüme özelliği bulunmamakta ve beyaz veya kirli beyaz renktedir.
Topuk taşı alırken ponza taşından imal edilmesine dikkat edilmelidir. Satılan çoğu topuk taş, topuk taşı olarak isimlendirilerek satılmakta olup bu taşlar kanserojen özelliğe sahip zararlı kimyasal madde içermektedir.

KULLANIMI VE FAYDASI

Topuk taşı ayak, dirsek, diz, el gibi uzuvlarda oluşan nasırımsı alanların temizlenmesine yardımcı olur. Kullanılırken, sert hareketlerle değil masaj yapar gibi bastırmadan ve vücut hırlamadan kullanılmalıdır. Bu sayede vücudun ölü deri hücreleri temizlenmiş ve cildin rahat nefes alması sağlanmış olur. Cildin yumuşak ve pamuk gibi olmasını sağlar. Kullanmadan önce bir süre sıcak suda bekletilmesi yararlı olacaktır.

Ponza veya topuk taşının kullanımı sadece vücudumuz ile sınırlı değildir. İnşaat, elektronik, boya, mobilya, metal ve plastik, cam sektöründe, tekstil, tarım, yapı restorasyonu, filtre yapımı, kozmetikte, sabun ürünleri, diş macunlarında, diş temizleme tozlarında ve kremlerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git